Forum Ronaldo Strona Gwna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ UytkownicyGrupy Zaloguj
zawartość wolnego

 
Odpowiedz do tematu    Forum Ronaldo Strona Gwna » Off Topic Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastpny temat

zawartość wolnego
Autor Wiadomo
FochesekbesDoczy: 23 Lip 2013
Posty: 1

Post zawartość wolnego Odpowiedz z cytatem
zawartość wolnego[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/78/Definition_of_Free_Cultural_Works_logo_notext.svg/150px-Definition_of_Free_Cultural_Works_logo_notext.svg.png[/img]logonounlogo"],[["logologo"],,0.984496415]],"logo"]],"enlogoLogologologo ZdjęciaWolnych Dóbr Kulturyzawartość wolnegolubza darmo Informacja, To każdy rodzaj pracy, funkcjonalnej lub inne dzieła sztuki kreatywnych treści , które spełniają definicję wolnego dzieła kultury . Praca kultury jest to taki, który nie ma istotnego ustawowe ograniczenie wolności ludzi :
- Do korzystania z treści i korzystać z jej używania ,
- Do badania zawartości i stosowania , co dowiedziałem się ,
- Do tworzenia i rozpowszechniania kopii treści ,
- Do zmiany i poprawy treści i rozpowszechniać te prace pochodne .
Chociaż różne definicje stosowane są wolne treść jest prawnie podobne, jeśli nie identyczne , aby otworzyć zawartość. Analogia jestwykorzystanie wolnego oprogramowania rywalem terminy i open source , które opisują różnic ideologicznych , a nie prawnych nich.
Zawartość wolnego obejmuje wszystkie utwory w domenie publicznej , a także tych prac chronionych prawem autorskim , których licencje szanować i podtrzymywać wolności wymienionych powyżej. Ponieważ prawo autorskie w większości krajów przez posiadaczy dotacji domyślnych autorskimi monopolistycznej kontroli nad ich kreacji , treści praw autorskich musi być wyraźnie uznane za wolne , zazwyczaj do bazowania lub włączenie licencjonowania oświadczenia w pracy.
Choćpraca, która znajduje się w domenie publicznej , ponieważ prawa autorskie do niego wygasły jest za wolne , to może stać się non-free ponownie w przypadku zmiany prawa autorskiego.
kwestie prawne
Tradycyjne copyright
Główny artykuł: Prawa autorskie[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b0/Copyright.svg/50px-Copyright.svg.png[/img]symbol praw autorskich


Prawa autorskie topojęcie prawne , które udziela autora lub twórcy dzieła praw prawnych do kontroli dublowania i publiczne wykonanie swojej pracy . W wielu krajach , to jest ograniczony okres czasu , po upływie którego prace następnie wejść do domeny publicznej . Podczas okresu praw autorskich autora pracy może być kopiowane , modyfikowane lub publicznie wykonywane za zgodą autora, chyba żezastosowanie jestfair use . Tradycyjne Control ogranicza stosowanie w pracach autora do tych, którzy albo płacić tantiemy dla autora za korzystanie z treści autorów , lub ograniczyć ich stosowanie do dozwolonego użytku . Po drugie, ogranicza wykorzystanie treści , którego autor nie może zostać znaleziony. Wreszcie tworzy postrzegane bariery między autorów poprzez ograniczenie prac pochodnych , takich jak mashup i treści współpracy
Public domain
Główny artykuł: Public domain[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/62/PD-icon.svg/50px-PD-icon.svg.png[/img]symbol domeny publicznej


Domena publiczna jestzakres twórczości , których prawa autorskie wygasły, lub nigdy nie został ustalony , a także pomysłów i faktów , które nie kwalifikują się do prawa autorskiego . Własność publiczna jestpraca , której autor albo zrezygnował publicznie , lub już nie może twierdzić, kontrolę , dystrybucji i korzystania z pracy . Jako przykład każda osoba może manipulować , rozprowadzać lub w inny sposób pracy , bez konsekwencje prawne . Praca w domenie publicznej lub wydany na liberalną licencją mogą być określane jako " Copycenter " .
Copyleft
Główne artykuły: Copyleft and Share -alike[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8b/Copyleft.svg/50px-Copyleft.svg.png[/img]copyleft symbol


Copyleft jestakcja autorskim słowa i opisuje praktykę korzystania prawa autorskie do usunięcia ograniczeń w dystrybucji kopii i zmodyfikowanych wersji dzieła . Celem copyleft jest zastosowanie ramy prawne prawa autorskie , aby umożliwić nie- autor strony , aby móc ponownie użyć i , w wielu programach licencjonowania , modyfikować treść, która jest tworzona przez autora . W przeciwieństwie do dzieł w domenie publicznej ,autor nadal zachowuje prawa autorskie do materiałów , jednakautor udziela niewyłącznej licencji do każdej osoby do dystrybucji , a często modyfikować pracę . Copyleft licencje wymagają , aby wszelkie prace pochodne być dystrybuowane na tych samych warunkach , i że pierwotne informacje o prawach autorskich zostać utrzymane. Symbol często związane z copyleft jestodwrócenie symbol praw autorskich , z widokiem na drugą stronę ;otwarcie punkty C w lewo zamiast w prawo . W przeciwieństwie do symbolu praw autorskich ,copyleft symbol nie posiada ujednoliconą znaczenie.
Copyfree
Główny artykuł: Copyfree[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Copyfree.svg/50px-Copyfree.svg.png[/img]copyfree symbol


Copyfree jest typem liberalną licencją. Termin jestakcja copyleft słowa , jak również prawa autorskie słowo , opisujące praktykę, która kontrastuje zarówno z nich korzystania z prawa autorskiego w celu usunięcia ograniczeń w rozproszonych kopii i zmodyfikowanych wersji dzieła nakładanych przez copyleft, licencji i praw autorskich się. Gdzie copyleft licencje na ogół wymaga , że wszystkie pochodne prace rozpowszechniane na zasadach tej samej licencji , copyfree licencjonowania generalnie wymaga tylko, żeprzy pracy i bezpośrednie modyfikacje to nadal rozprowadzany na zasadach tej samej licencji . Inicjatywa Copyfree utrzymuje Copyfree Standard Definition , który ustanawia specyfikację do zakwalifikowania licencję na Copyfree Inicjatywy certyfikacji licencji copyfree .
Symbol często związane z copyfree polityki jestmodyfikacja symbolu autorskich , zastępując C z F kapitału do wytworzenia copyfree logo .
używanie
Projekty , które zapewniają bezpłatne treści istnieją w kilku obszarach zainteresowania , takie jak oprogramowanie, literatury naukowej , literatury , muzyki, ogólnego obrazu , wideo i inżynierii.
Technologia ta zmniejsza koszty publikacji i zmniejsza bariery wejścia wystarczający do umożliwienia wytwarzania materiałów szeroko rozpowszechnione przez osoby lub małych grup . Projektów, aby zapewnić bezpłatną literaturę i treści multimedialnych stają się coraz bardziej widoczne ze względu na łatwość rozpowszechniania materiałów, które są związane z rozwojem technologii komputerowych . Takie rozpowszechnianie może być zbyt kosztowne przed tych zmian technologicznych.
Media
W mediach , które obejmuje tekstowych , audio i wizualne treści , darmowe programy licencjonowania takie jak licencje na dokonanych przez Creative Commons, pozwoliły na rozpowszechnianie utworów w ramach przejrzystego zestawu prawnych uprawnień.Nie wszystkie Twórczych Commonsâ € ™ licencji są w pełni wolne : ich uprawnienia mogą wahać się od bardzo liberalnych ogólnym redystrybucji i modyfikacji prac do bardziej restrykcyjnej licencji redystrybucja - tylko . Od lutego 2008 r. , licencje Creative Commons , które są całkowicie wolne nosić odznakę wskazujące, że są one " zatwierdzone do wolnych dóbr kultury " . Repozytoria istnieć wyłącznie oferują bezpłatne materiały dostarczania treści , takich jak zdjęcia , clip art , muzyki i literatury , .
Chociaż rozległe ponowne wykorzystanie zawartości wolnego od jednej strony w innej witrynie internetowej jest legalne , to zazwyczaj nie jest sensowne , ponieważ z duplikatu problemu treści. Strony internetowe, które w dużej mierze inne strony mają tendencję do rangi znacznie niższe w wyszukiwarkach niż miejsc o oryginalnej treści , więc każdy udany projekt stara się przedstawić coś innego. [,"potrzebne źródło]
oprogramowanie
Główny artykuł: Open source[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Opensource.svg/220px-Opensource.svg.png[/img]Logo Open Source Initiative ,organizacją zajmującą się promowaniem oprogramowania open source[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a6/FSF-Logo.svg/220px-FSF-Logo.svg.png[/img]Logo z Free Software Foundation , organizacja założenia zasad wolnego oprogramowania .


Darmowe programy , często określane jako oprogramowanie open source , jestdojrzewanie technologii z największymi firmami z wykorzystaniem wolnego oprogramowania , aby zapewnić zarówno usługi i technologie, zarówno użytkowników końcowych i konsumentów technicznych . Łatwość rozpowszechniania pozwoliło na zwiększenie modularności , co pozwala na mniejsze grupy , aby przyczynić się do projektów, jak również ułatwiając współpracę .
Otwarte modele rozwoju źródłowe zostały sklasyfikowane jako mające podobny peer- rozpoznania i współpracy zachęt świadczeń, które są charakteryzuje bardziej klasycznych dziedzinach takich jak badania naukowe, w strukturach społecznych , które wynikają z tego modelu motywacyjnego http://www.statsaholic.com/geopard.eu/ zmniejszenie kosztów produkcji .
Biorąc pod uwagę, wystarczający interes danego składnika oprogramowania , za pomocą sieci peer- to-peer, metody dystrybucji , koszty dystrybucji oprogramowania może być zminimalizowane , usuwając ciężar utrzymania infrastruktury od deweloperów. Jako środki dystrybucji są równocześnie dostarczane przez konsumentów , te modele dystrybucji oprogramowania jest skalowalny , która to metoda jest możliwa , niezależnie od liczby konsumentów . W niektórych przypadkach , producenci oprogramowania mogą za darmo korzystać z sieci peer- to- peer technologii jako metody upowszechniania .
Ogólnie rzecz biorąc, projekt hosting i dystrybucja kodu nieproblem dlawiększości bezpłatnych projektów jako liczby dostawców jest zaoferować im te usługi za darmo.
Inżynieria i technologia
Bezpłatne zasady treści zostały przetłumaczone na takich dziedzinach, jak inżynieria , gdzie projektuje i wiedza techniczna mogą być łatwo wspólnego i powielane , w celu zmniejszenia kosztów ogólnych związanych z rozwojem projektu. Otwarte zasady projektowania mogą być stosowane w inżynierii i zastosowań technologicznych , z projektów w telefonii komórkowej , na małą skalę produkcji, w ​​przemyśle samochodowym , a nawet na obszarach rolniczych .
Technologie takie jak rozproszonego wytwarzania może pozwolić komputerowego wspomagania produkcji i technik komputerowego wspomagania projektowania , aby móc rozwijać drobnej produkcji komponentów dla rozwoju nowych, lub naprawę istniejących , urządzeń . Szybkie technologie fabrykowanie wspierać te działania, które pozwolą użytkownikom technologii , aby móc skonstruować urządzenia z planów istniejących wcześniej , przy użyciu oprogramowania i sprzętu produkcyjnego do konwersji danych do obiektów fizycznych .
Academia
Główny artykuł: Otwarty dostęp ( wydawnictwa)[img]//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/25/Open_Access_logo_PLoS_white.svg/120px-Open_Access_logo_PLoS_white.svg.png[/img]Open logo dostępu, zaprojektowany przez Public Library of Science


W pracy naukowej , darmowe utwory są wciążzjawiskiem niszowym , ze względu na trudności i koszty utrzymania w pełni kwalifikowaną proces wzajemnej weryfikacji . Autorzy mogą zobaczyć publikacją otwartego dostępu jako metody rozszerzenie publiczności, że jest w stanie uzyskać dostęp do swojej pracy , aby umożliwić większy wpływ publikacji , lub z powodów ideologicznych . Grupy takie jak Public Library of Science i BioMed Central zapewnienia zdolności do oceny i publikowania bezpłatnych utworów , jeśli takie publikacje wydają się być ograniczone do dziedzin takich jak nauki przyrodnicze . Niektóre uniwersytety , takie jak Massachusetts Institute of Technology ( MIT) , przyjęły publikacją otwartego dostępu domyślnie. W tradycyjnych czasopismach , alternatywy, jak opóźnionych bezpłatnych publikacji lub badaczy opłat dla publikacji o otwartym dostępie są sporadycznie używane . Niektóre agencje finansujące , takie jak National Institutes of Health , wymaga praca naukowa który zostanie opublikowany w domenie publicznej jakogrant publikacja treści requirement.Open jest postrzegana jako sposób na zmniejszenie kosztów związanych z wyszukiwaniem informacji w zakresie badań , jak uniwersytety zwykle zapłacić subskrypcji na dostęp do treści, które są publikowane za pośrednictwem tradycyjnych środków przy jednoczesnej poprawie jakości dziennika zniechęcając przedkładanie artykułów naukowych o obniżonej jakości .
Zapisy na niewolnych czasopismach treści może być drogie, aby same uniwersytety , szczególnie godne uwagi , gdy w połączeniu z faktem, że zawartość w artykułach naukowych są generowane i wzajemnej weryfikacji przez pracowników uczelni się bez kosztów dla wydawcy. Doprowadziło to do sporów pomiędzy wydawcami i niektórych uczelniach ponad kosztów subskrypcji, takie jak to, które miało miejsce pomiędzy Uniwersytetem Kalifornijskim oraz Grupy Wydawniczej Przyrody.Dla celów dydaktycznych , niektóre uczelnie , w tym MIT , zapewnienie swobodnie dostępnego treść kursu , np. notatek , zasobów wideo i samouczki . Ten materiał jest rozpowszechniany za pośrednictwem zasobów Internetu dla ogółu społeczeństwa . Publikacja tych zasobów może być albo formalnego programu całej instytucji , lub na przemian poprzez nieformalne treści dostarczane przez indywidualnych naukowców lub wydziałów .
Governance
Główny artykuł : Open source zarządzania
Under 17 USCA Â § Â 105 , współpracuje z rządem USA , nie kwalifikują się do prawa autorskiego . Umożliwiło to ogromny innowacji , a nawet ogromne prywatny zysk , takich jak Garmin, który jest oparty na GPS darmo NASA ( są też inne , ale dopiero niedawno , jak na przykład w pełni funkcjonalny GLONASS rosyjskiego ) i USGS dane map . ( kilka innych krajów zapewnia swoim obywatelom swobodnego dostępu do wyników badań muszą już finansować ze względów podatkowych . )
Powszechne przyjęcie w Internecie stało się możliwe, aby rozpowszechniać dotychczas niedostępną dokumentację rządu bezpośrednio do obywateli z każdego miejsca na minimalnym koszcie . Dzięki temu informacje na temat stanowienia prawa , lokalnych i rządu państwa , które mają być analizowane przez rządowych składników . Chociaż wcześniej informacje były w formie wydawnictw multimedialnych dla celów public relations , dokumentacji , które mogą być przydatne dla obywateli i przedsiębiorstw, jest , w niektórych krajach , została upoważniona do wydania domyślnie. Jest to w przeciwieństwie do przepisów , takich jak ustawy o wolności informacji lub ich równowartość , która może przedstawić dokumentację dostępne tylko na zamówienie , a nie mandatu wyraźnego publikacji . Według Journal of Public Administration , takapostawa została wymieniona jako pomoc dla zmniejszenia złożoności związanej z procesami rządowych , a także wspomagających redukcję korupcji .Wikipedia i zawartość wolnego
Wikipedia jest największą skarbnicą treści przesłanej przez użytkownika wolnego w internecie.
Mimościsłej definicji wymaga bezpłatnej treści się nie mieć ograniczeń praw autorskich, w dowolnym miejscu, polityka Wikipedii treści koniecznie wziąć zdroworozsądkowej podejście , aby uniknąć obciążenia biorąc pod uwagę stan danego elementu autorskich we wszystkich 190 -plus państw na świecie.
Podczas gdyzdecydowana większość treści na Wikipedii jest zawartość wolnego , niektóre materiały objęte prawem autorskim jest obsługiwana na podstawie kryteriów Fair use i treści w kilku przypadkach jest dozwolone , gdzie prawo autorskie w kraju pochodzenia są poważnie z kroku z większości krajów .
Zobacz także
- Definicja Wolnych Dóbr Kultury
- Wolne i otwarte oprogramowanie
- Swobodny przepływ kultury
- Swobodny przepływ software
- Wolność informacji
- Znajomość Libre
- Otwórz Content Alliance
- Otwórz publishing
- Open- source hardware
- Tolerancyjny licencją wolnego oprogramowania
- Project Gutenberg
- Content_ ( media) # Public_reaction
Notatki
Chcesz wiedzieć więcej?
- D. Atkins , JS Brown , AL Hammond (luty 2007 r. ) .Przegląd otwartych zasobów edukacyjnych ( OER) Ruch: osiągnięć, wyzwań i nowych możliwości .. Zgłosić się do Williama i Flory Hewlett Foundation.Â
- OECD â € " Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju :Nadanie wiedzy za darmo â € "Powstanie otwartych zasobów edukacyjnych. 2007 , ISBN 92- 64- 03174 - X .
Linki zewnętrzne
- Definicja Wolnych Dóbr Kultury â € "definicja " wolnej treści "lub" Wolnych Dóbr Kultury "podobnych do definicji wolnego oprogramowania
- " Epizody zbiorowej wynalazku " ( PDF) ( Peter B. Meyer , 4 sierpnia 2003 ) â € " artykuł na temat kilku przykładów zorientowanych USA historycznych bezpłatnych treści w technologii
- Otwórz Wiedza Definicja â € " projekt pod egidą Open Knowledge Foundation , który zawiera definicję " open " odpowiednią do treści i danych
- Co to jest zawartość wolnego ? na Wikicytaty

_________________
http://www.statsaholic.com/geopard.eu/
Wto Lip 23, 2013 10:29 Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Adres AIM Yahoo Messenger MSN Messenger Nazwa Skype
ReklamaWto Lip 23, 2013 10:29
valenz
Weteran


Doczy: 11 Maj 2018
Posty: 59715

Post Odpowiedz z cytatem
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247ku5247
ku5247ku5247
Wto Maj 22, 2018 00:25 Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
valenz
Weteran


Doczy: 11 Maj 2018
Posty: 59715

Post Odpowiedz z cytatem
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
Sob Wrz 15, 2018 23:54 Oglda profil uytkownika Wylij prywatn wiadomo
ReklamaSob Wrz 15, 2018 23:54
Wywietl posty z ostatnich:    

Odpowiedz do tematu    Forum Ronaldo Strona Gwna » Off Topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach

Ronaldo  

To forum dziaa w systemie phorum.pl
Masz pomys na forum? Za forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online